یک نوشته

مهم‌ترین مهارت‌های مورد نیاز برای یک بازاریاب محتوا

مهم‌ترین مهارت‌های یک بازاریاب محتوا چیست؟ سال ۲۰۱۴ یک سوم بازاریابان محتوا بر این باور بودند که  مشکل اصلی و چالش بزرگ بازاریابی محتوا در نداشتن محتوای حرفه‌ای است. نه تنها پیدا کردن استعداد بازاریابی محتوا حرفه‌ای، کار سختی است، بلکه استخدام فردی با داشتن خصوصیات و مجموعه مهارت‌های متنوع و مورد نیاز برای یک تیم سازمانی یا بازاریابی محتوا کار آسانی نیست.

کارشناسان برجسته بازاریابی محتوا  پیرامون اصلی‌ترین مهارت‌های مورد نیاز یک بازاریاب محتوا در سایت جهانی بازاریابی محتوا ۲۰۱۵ صحبت کرده‌اند.

اصلی‌ترین مهارت‌های یک بازاریاب محتوا

اصلی‌ترین مهارت‌های یک بازاریاب محتوا

اصلی‌ترین مهارت‌های یک بازاریاب محتوا

خلاق باشد و خوب فکر کند

قصه‌گوهای استثنایی و متفکران استراتژیک زیادی وجود دارند؛ برای مثال زمانی که برای یک شرکت رسانه‌ای کار می‌کردم؛ کار ما نوشتن داستان‌های مختلف بود. اما اکنون ما در تیم محتوای خود نیاز به فردی داریم تا با استراتژی‌های جدید همه افراد تیم را به سمت تولید محتوای خلاق هدایت کند.

شاید قادر به آموزش بازاریابی محتوا باشم اما خلاقیت را نمی‌توان آموزش داد.

Arestia Rosenberg: مدیر استراتژی The Daily Beast

 شخصی‌سازی کند

من به دنبال افرادی هستم که نه تنها در موارد مربوط به کار بلکه برای همه کارهای مربوط به خودشان نیز تمایل زیادی به خلاقیت و خلق کردن دارند. این افراد اگر به‌دنبال خلق نوشته‌ای یا ساخت فناوری هستند نشان دهنده علاقه زیاد، تجربه و حس جستجوگر آن‌هاست. در واقع اگر کسی بدون علاقه و تنها به دلیل نیاز شغلی کاری را انجام دهد در تیم ما موفق نخواهد بود.

Buddy Scalera: مدیر ارشد استراتژی محتوا The Medicines Company

 انعطاف پذیر باشد و خود را با‌ اوضاع وفق دهد

برندهای تجاری موفق متوجه شده‌اند که انعطاف‌پذیر بودن یک مزیت رقابتی است. با یک طرز فکر سریع نسبت به موقعیت خود تسلط پیدا می‌کنید و با سنجیدن آن به اهداف خود نزدیک‌تر می‌شوید. توانایی درک استراتژی و تاکتیک‌ها، ایجاد تعادل ما بین انتظارات مدیر سازمان با مشتریان، و فراتر از آن داشتن تیمی که با درک کامل موقعیت قادر به کار کردن است؛ اهمیت این موضوع را دو چندان می‌کند. پیدا کردن و یا ساختن تیمی انعطاف‌پذیر که با درک تمام موقعیت‌ها قادر به عملکردی درست باشد، کار فوق العاده دشواری است.

Carla Johnson: مدیر Type A Communications

افکار بصری داشته باشد

پیدا کردن فردی با همه این مهارت‌ها کار دشواری است، اما من به دنبال استخدام تولید کننده محتوای حرفه‌ای هستم که بتواند با مهارت بالا و درک موقعیت، محتوای بصری و استثنایی تولید کند و آن را توسعه دهد.

Jay Baer: رئیس Convince & Convert

 به استعداد ذاتی خود رجوع کند

ما شرکت کوچکی هستیم برای همین یکی از ملاک‌های استخدامی گروه ما  طیف گسترده‌ای از مهارت‌های است که بر عملکرد ما موثر باشند. از مهارت‌های یک بازاریاب محتوا که به صورت کلی و عمومی مفید هستند عبارتند از:
به اشتراک‌گذاشتن تجربه محتوا نویسان: یک بازاریاب محتوا حرفه‌ای، فردی است که مخاطبان خود را درک می‌کند و می‌تواند خود را به جای آن‌ها گذاشته، از زبان آن‌ها بنویسد و پاسخگویی نیازهای مخاطبان باشد.

بینش تجزیه و تحلیل: یک بازاریاب محتوا باید توانایی پیگیری، تجزیه و تحلیل، و به‌روزرسانی تصمیمات بازاریابی را بر اساس بازخوردها و دریافت اطلاعات مختلف داشته باشد. در بخش دوم باید از صحت و درستی اطلاعات مطمئن بوده و اطلاعات آماری بدست آمده را ارزیابی کند.

تعهد و بهینه‌سازی: افرادی که راه‌های ارتباطی با مخاطبان را درک کرده و می‌توانند با برقراری ارتباط، اعتماد آن‌ها را جلب کنند؛ و به خریداران نشان دهند آن‌ها تنها فروشنده نیستند.

Erin Robbins O’Brien: مدیر GinzaMetrics

کار تیمی بلد باشد

به همان اندازه‌ای که داشتن یک حس درونی، خلاقیت، و تجزیه و تحلیل مهم است؛ داشتن توانایی انجام کار گروهی و  رشد و پیشرفت در یک تیم نیز اهمیت زیادی دارد. بازاریابی محتوا مجموعه گسترده‌ای از ذی‌نفعان را شامل می‌شود که همکاری با آژانس‌های داخلی و خارجی، طراحان محتواهای بصری، تحلیل‌گران اطلاعات، مدیران جامعه، و کارشناسان موضوعات مختلف همه جز این مجموعه به‌شمار می‌روند. بازاریابان محتوا کسانی هستند که با به‌کارگیری درست موضوعات و سازماندهی مناسب شاخه‌های مختلف بازاریابی محتوا، برای پیشرفت کسب و کار خود بهره‌ می‌برند.

Georgia Galanoudis: مدیر Imprint

 بنویسد، ببیند، بپرسد

سه مهارت مهمی که جز مهارت‌های یک بازاریاب محتوا است عبارتند از:

قصه‌گویی :   نوشتن داستانی فوری که در آینده دیگران تمایل به خواندن آن دارند.
داده‌های بصری :  روش‌های مختلف برای نوشتن و به اشتراک گذاشتن  محتوا را نشان می‌دهد.
کنجکاوی:   کسانی که سوالات درست می‌پرسند؛ و به دنبال ایده‌های جدید تولید محتوا از راه‌های مختلف هستند.

Mickey Mencin: مدیر  Hyland

برای خواندن متن کامل در وبلاگ تیم گراف،اینجا کلیک کنید.

‏2 دیدگاه در نوشته‌ی “مهم‌ترین مهارت‌های مورد نیاز برای یک بازاریاب محتوا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 4 =